Člověk se před sněhem schová, ale tvůj pes s tebou půjde i vánicí.

Srpen 2008

Berenika od Tazzyna

24. srpna 2008 v 12:35 | urgona |  Berenika od Tazzyna
Beruška se narodila 23.května roku 2004 a já si ji ihned zamilovala. Cvičit jsem ji začala jako svou první fenu a snažila jsem se na ni použít klidné metody, které opravdu zabraly. Na půl roce jí nedělala problémy ani lávka, ani střecha. I obranu měla na jedničku, zato já se musela učit a zjistila jsem, že to není nic jednoduchého.
Dnes jsou Bereničce 4 roky a je svěží a plná elánu. Sice právě teď leží vedle postele, nohy roztažené, ale jen by zaslechla vodítko, stála by u dveří s jasným pohledem : ,,Pohni a jdeme!''
Zkrátka si myslím, že Berenika je výjimečná fena už svým temperamentem, který je sice veliký, ale dá se ovládnout a to po dobrém, což je na tom to nejlepší.
Tak a tady je pár fotek (všechny jsou mnou focené, tak pokud je chcete někde použít, nemám nic proti, ale prosím, uvádějte autora. Děkuji.) :

Od Tazzyna

24. srpna 2008 v 0:24 Chovatelská stanice

Aneb jak vzniklo toto jméno:)

Kdo by neznal krásného tasmánského čerta z kreslených komiksů a animovaných pohádek, že?

Boxer je tak trošku tasmánský čert. Je neposedný, ale přitom klidný. Je ovladatelný a přitom divoký.
Pamatuji si jednoho psa, byl to pittbull, ano, byl to pes onoho plemene, které lidé v dnešní době zatracují, přičemž k tomu nemají nejmenší důvod. A ten pes se jmenoval Tazz.
Může být zvláštní, že pojmenování chovatelské stanice vzešlo ze jména pittbulla, ale proč ne? Boxer je pes výjimečného charakteru a vzhledu. Tak jako tasmánský čert, tak jako pittbull. Boxer je jedinečný a proto by mělo být jedinečné i toto jméno.